Wakacje.pl były najczęściej odwiedzaną witryną w kategorii biur podróży i agentów turystycznych w 2022 roku – wynika z analizy firmy Similarweb badającej ruch w internecie. Ministerstwo Zdrowia analizuje możliwości uproszczenia obliczania podstawy wymiaru składki zdrowotnej. Jedną z propozycji jest wprowadzenie od 1 stycznia 2024 r. „Nowy projekt prawa komunikacji elektronicznej narusza prawa przedsiębiorców i konsumentów. Będzie miał niekorzystny wpływ na prywatność i cyberbezpieczeństwo” – uważa Konfederacja Lewiatan. Z nadejściem nowego roku księżycowego, który rozpoczyna się 22 stycznia, w odpowiedzi na duży popyt na podróże Emirates zwiększają liczbę rejsów do Kantonu i wznawiają połączenia z Szanghajem i Pekinem.

W tym roku inwestorzy na rynku światowym chętnie wybierają żółty kruszec, co widać na wykresie przedstawiającym cenę tego metalu. Tak dynamicznej zwyżki nie było na tym rynku od trzech lat. Od początku roku cena wzrosła o przeszło 170 USD na uncji.

Zaczął się boom na złotą biżuterię

Czytaj dalej W ostatnim losowaniu Eurojackpot w Polsce odnotowano wygraną trzeciego stopnia w wysokości blisko 2 milionów złotych. Kupon wysłano w Głogowie w województwie dolnośląskim – poinformował Totalizator Sportowy. NYSE sprzedaży szef odchodzi do roli w HFT Jump Trading Czytaj dalej Myślę, że poznamy projekt ustawy umożliwiający pracę zarobkową bez utraty świadczeń w najbliższych tygodniach – poinformował w środę wiceminister rodziny i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds.

Ile kosztuje gram złota 585 w skupie?

Cena złomu złota może wynosić około 87 zł za 1 gram złota próby 585.

Pięć wzrostowych sesji sprawiło, że kurs złota zakończył na plusie trzeci tydzień z rzędu. Uncja złota poszła w górę o grubo ponad 2 procent i na zamknięciu handlu w piątek wykreśliła pułap… Monety inwestycyjne największą popularnością cieszą się wśród mieszkańców Wrocławia. Wśród przebadanych miast tego typu monety najmniej popularne są w Poznaniu.

Najpopularniejsze w BUSINESS INSIDER

Na dalszych miejscach plasują się Poznań i Gdańsk – odpowiednio 62% i 58%. Te dane potwierdzają dużą aktywność badanych inwestorów ze stolicy. Generalnie jednak, jeśli zapowiedzi inwestorów się potwierdzą to możemy się spodziewać dalszych wzrostów na lokalnych rynkach metali szlachetnych. Królewski metal wybiera 52% badanych z Warszawy, a srebro niewiele ponad 23%. Z kolei w Poznaniu rynek można uznać za bardziej spłaszczony. Różnica punktów procentowych między złotem a srebrem wynosi w stolicy Wielkopolski 17.

Co to jest cena spot złota?

Cena spot, która cytowana jest regularnie w mediach jako cena złota, to cena którą faktycznie się płaci lub można otrzymać jako zapłatę tylko w przypadku bardzo konkretnej formy złota: dużych sztab, zwykle o masie 400 uncji, standard zwany „Good Delivery”.

Przez cały tydzień eurodolar stawał się coraz mocniejszy. Jego kurs w piątek wzrósł do 1,4725, co było jedną z przyczyn wzrostów na rynku metali szlachetnych. Złoto zamknęło tydzień kwotą 833,75 USD za uncję.

Genialny syn młynarza, samotny bankrut, raz szlachcic, raz pijak. Od śmierci Rembrandta minęło 350 lat

Czytaj dalej Ministerstwo Infrastruktury opublikowało listę inwestycji drogowych, których nie udało się zakończyć do końca 2022 roku. Chodzi o ponad 1755 kilometrów dróg krajowych i https://investdoors.info/ autostrad. Odcinki zostały włączone do nowego Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku, i jak zapewnił wiceminister infrastruktury Rafał Weber, “zostaną zrealizowane”.

rynekzlota24 pl

O ponad jedną piątą wzrosła w minionym roku liczba obcokrajowców ubezpieczonych w ZUS. W mediach społecznościowych tysiące ludzi wyraziło zaskoczenie skalą wzrostu cen, jakie w tym roku zaserwowała klientom popularna sieć Pizza Hut. Najnowsze globalne badanie Edelman Trust Barometer kolejny rok z rzędu pokazało dużą nieufność mieszkańców rozwiniętych krajów. Najlepiej wypadł biznes, w tym zwłaszcza pracodawcy. Początek roku przyniesie nam dotkliwe podwyżki podatków.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na motywacje badanych częściej wybierających sztabki niż monety bulionowe. Uncjową sztabkę złota można kupić już za 5630 zł. Moneta o tej samej wadze to wydatek nawet o 100 zł wyższy. Zatem inwestorzy wybierają cenę ponad walor wizualny. Nieco inaczej może być w przypadku srebra.

Nowa wystawa Łempickiej, Rubens dla króla Polski i zielone miasto. Tego nie można przegapić

Według niego, Kurski nie posiada odpowiednich kwalifikacji, aby objąć takie stanowisko. Czytaj dalej Bank Pocztowy zachęca klientów do podpisywania aneksów do umów kredytowych. Ma to związek z reformą wskaźników referencyjnych i planowanym zastąpieniem WIBOR-u przez WIRON. Czytaj dalej Rząd ogłosił nowy program “Energia dla Wsi”. Przewiduje on wypłatę miliarda złotych na rozwój odnawialnych źródeł energii na terenach wiejskich.

rynekzlota24 pl

Administratorem Twoich danych osobowych jest Mennica Polska S.A. (dalej „Mennica”) z siedzibą w Warszawie (00-232), ul. Masz prawo żądać od nas dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Masz prawo do wniesienia sprzeciwu z przyczyn związanych z Twoją szczególną sytuacją wobec przetwarzania Twoich danych w celu wynikającym z realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów. Ostatnia sesja 2016 roku przyniosła dwa ważne wydarzenia.

Jeszcze pięć dni temu, czyli 10 stycznia, dolar kosztował 3,50 złotego. W każdej chwili przysługuje Ci możliwość rezygnacji z otrzymywania informacji od nas. Można to zrobić wybierając odpowiednie pole na dole dowolnego newslettera lub przesyłając maila na adres Bezpieczeństwa kijowskiego Centrum Razumkowa. Program “Energia dla Wsi” ma wspierać inwestycje w odnawialne źródła energii i magazyny energii na terenach wiejskich. Do rozdysponowania jest miliard złotych a nabór wniosków rusza już za tydzień.

Czytaj dalej Rząd szykuje dodatkowe opłaty przy hurtowym zakupie mieszkań. – Na pewno przede wszystkim chodzi nam o fundusze, które w celach inwestycyjnych, spekulacyjnych skupują z rynku mieszkania i przez to podnoszą ceny – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Jak przekazał, projekt ustawy w tej sprawie wkrótce może trafić na posiedzenie rządu. Jeśli aktywność inwestorów mielibyśmy zmierzyć regularnym śledzeniem kursów metali szlachetnych, to najlepiej wypadłyby Warszawa i Wrocław. W tych dwóch miastach regularnie śledzi kursy po 41% pytanych. Z kolei najsłabiej w tym zestawieniu wypada Poznań, gdzie jedynie co trzeci badany regularnie sprawdza kursy metali szlachetnych.

Władze Turcji poinformowały, że w 2022 r. Rosjanie dostali najwięcej wśród cudzoziemców zezwoleń na pobyt stały w tym kraju. Obrót instrumentami finansowymi i/lub kryptowalutami wiąże się z wysokim ryzykiem, w tym ryzykiem częściowej lub całkowitej utraty zainwestowanej kwoty i może nie być odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Ceny kryptowalut są niezwykle zmienne i mogą pozostawać pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zdarzenia finansowe, polityczne lub związane z obowiązującymi przepisami.

Kto ustala ceny złota?

Ustalenie ceny złota to tzw. Gold Fixing. Odbywa się on 2 razy dziennie, 5 dni w tygodniu i dokonywany jest przez członków London Gold Market Fixing o godzinie 10:30 oraz 15:00 czasu londyńskiego.

Z cytowanych danych portalu Rynekzlota24.pl wynika, że wartość polskiego rynku złota wynosi ok. 1 mld zł i ok. 6,5-7 ton sprzedanego kruszcu. Mennica Polska informuje, że sprzedaż złotych sztabek wzrosła https://forexformula.net/ o 28 proc. Pułap 1200 dolarów za uncję tym razem okazał się zbyt słaby, żeby powstrzymać spadki na złocie. Notowania zakończyły miniony tydzień na około procentowym minusie, zamykając sesję w piątek w…

Gorączka złota w bankach centralnych. Pod lupą Rosja i Chiny

Wśród 1020 przepytanych osób wyraźnie widać nastroje sprzyjające inwestowaniu i oszczędzaniu. Tylko co piąty ankietowany nie oszczędza w ogóle. Pozostali lokują swoje pieniądze w bankach i na funduszach inwestycyjnych.

rynekzlota24 pl

Niewielki spadek, w wysokości równej zaledwie 50 centów odnotowano po zamachu na dwukrotną, byłą pakistańską premier – Benazir Bhutto. Jednakże górę wziął szereg globalnych czynników makroekonomicznych windujących ceny złota. Ponadto na wzrost wartości uncji złota wpłynęła sytuacja na rynku walutowym.